You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Specyfikacja stołu do Snookera


Wymiary pola gry

Pole gry wytyczone czołem bandy stołu bilardowego wynosi 11 stóp angielskich i 8,5 cala na 5 stóp angielskich i 10 cali (3 metry, 56 cm, 9 mm x 1 metr, 77 cm, 8 mm) z tolerancją wymiarów -0,5 cala (-13 mm).

Wysokość
Wysokość stołu do snookera mierzymy od najwyższego elementu bandu do podłogi. Powinna mieścić się w przedziale 85,1 cm do 87,6 cm (2 stopy i 9,5 cala do 2 stóp i 10,5 cala).

Wloty kieszeni
Wloty do czterech kieszeni znajdują się w narożnikach stołu (dwie kieszenie dolne przy bazie oraz dwie kieszenie górne przy punkcie głównym) oraz dwie kieszenie pośrodku dłuższych band (kieszenie środkowe). 
Wielkość wlotów do kieszeni jest ściśle określona wg wzorców Światowego Związku Zawodowego Bilardu i Snookera (W.P.B.S.A.).

Baza i linia bazy
Linia Bazy leży równolegle do czoła dolnej bandy się w odległości 73 cm i 7 mm. Bazą nazywamy obszar pomiędzy Linią Bazy a dolną bandą.
Strefa "D"
To półkole o promieniu 29,2 cm (11,5 cala) ze środkiem w punkcie środkowym Linii Bazy.

 

Punkty wyznaczone
Podłużna oś stołu określa cztery punkty wyznaczone:

 

 

  1. Czarny Punkt (Punkt Główny) – 32,4 cm (12 i ¾ cala) od czoła górnej bandy
  2. Niebieski punkt (Punkt Centralny) – środek stołu, w połowie odległości pomiędzy czołem górnej i dolnej bandy.
  3. Punkt Różowy (Punkt Piramidy) – znajduje się w połowie odległości między Niebieskim Punktem (centralnym) a czołem górnej bandy.
  4. Punkt Brązowy (Środek Linii Bazy) – dwa ostanie punkty wyznaczone w kątach półkola Strefy „D”. Od dolnej strony bandy punkt po prawej stronie nazywany jest Punktem Żółtym, a punkt z lewej strony nazywamy Punktem Zielonym.


Kliknij i zobacz stoły do snookera od Fa-Bil

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne